Speciální třídy

V naší mateřské škole se nachází čtyři speciální třídy - dvě třídy logopedické pro děti s narušenou komunikační schopností a dvě třídy speciální pro děti s autismem a s kombinovaným postižením více vadami.

LOGOPEDICKÉ TŘÍDY

Včeličky - malá třída pro max. počet 10 dětí. Do Včeliček dochází děti ve věku 3-5 let a poté přechází do třídy Papoušci.

Papoušci - třída pro max. počet 14 dětí. Do Papoušků dochází děti ve věku 5-7 let.

Opičky - v této běžné třídě je několik integrovaných dětí s narušenou komunikační schopností.

Ve všech těchto třídách učí učitelky, které mají kurz logopedického asistenta. Každý den dělají s dětmi skupinová logopedická cvičení, plní různé úkoly se zaměřením na logopedické procvičování, provádějí s dětmi oromotorická cvičení, rytmizaci, grafomotorická cvičení atp.

Všem dětem s narušenou komunikační schopností se každodenně individuálně věnuje zkušená logopedka Mgr. Lenka Hrochová.

SPECIÁLNÍ TŘÍDY

Berušky a Motýlci - třídy s max. kapacitou dohromady 12 dětí. Do Berušek i Motýlků dochází děti ve věku 3 - 8 let. Jsou to děti s autismem a s kombinovaným postižením více vadami. V těchto třídách učí zkušené speciální pedagožky a asistentky pedagoga, které se dětem věnují maximálně individuálně.

AKTUÁLNĚ !!!

Je nám nesmírnou ctí, že si naši speciální třídu vybrala skvělá skupina sportovců - cyklistů, kteří v týdnu od 30.6.2024 jli na kolech Memoriál Jarka Bílého kolem ČR a v rámci této cyklojízdy pořádali Výzvu Aš Až, pomocí které se vybíraly peníze na interaktivní podlahu do naší speciální třídy.

Děkujeme velmi všem za vaše příspěvky.

Více informací o výzvě a cyklojízdě najdete ZDE. Video od speciální třídě ZDE.

Info o interaktivní podlaze ZDE.